| Revival moet opnieuw beginnen |
| vrijdag, 04 juni 2010 14:33 |
|
Uittocht van spelers uit Terschuur Zaterdag is de allerlaatste wedstrijd waarbij er in de huidige samenstelling zal worden geacteerd. Ook de trainer/coach, Jurrie Steenkamp (46), neemt afscheid. Na vier seizoenen Terschuurse dienst heeft hij een nieuwe sportieve uitdaging gevonden bij SSS in Wageningen. Een uitgebreide terug-en vooruitblik met hem én sterspeelster Saskia van de Pol (24) die naar Korfbal League-club DVO uit Bennekom verkast. ,,Het waren vier mooie jaren.” Lastig Voor Revival zal het lastig worden om adequate vervangers te vinden voor Rolinka Druijf, Andrea van Pijkeren, Arjan Groeneveld, Jeannette Smit en Saskia van de Pol. Trainer Jurrie Steenkamp én begeleider Wico de Wit zetten er ook nog eens een punt achter. Nog één wedstrijd en dan scheiden de wegen van al deze korfbalenthousiastelingen en de club. Steenkamp heeft dus in Wageningen een nieuwe sportieve uitdaging gevonden, Van de Pol verkast als gezegd naar DVO, Druijff en Smit zijn zwanger en Van Pijkeren en Groeneveld stoppen ook om uiteenlopende redenen bij de hoofdmacht. Coach en sterspeelster geven beide tekst en uitleg. Eerstgenoemde opent. ,,Ik ga bij SSS in Wageningen aan de slag. Daar ligt mij iets moois te wachten, dat weet ik zeker. We spelen zowel op het veld als in de zaal in de tweede klasse en dat is vergelijkbaar met Revival. Er spelen goede, jonge korfballers die ervoor willen gaan. Er is een basis om weer aan het niveau van de eerste klasse en Overgangsklasse te gaan denken. Onlangs is de ploeg namelijk gedegradeerd vanuit de eerste klasse. Ik heb daar voor één jaar getekend. Dat vind ik altijd het fijnste. Het is het makkelijkste in de onderhandelingen aan het einde van het jaar.”
Ook heeft de oefenmeester een goed gevoel over de voortgaande professionalisering op sportpark Overbeek. ,,Ik ben hier begonnen met video-analyses en dat waren ze hier niet gewend. Ik heb er respect voor dat de spelers er elke week weer in slaagden drie kwartier lang spelsituaties te ontleden. Er werd wat dat betreft best wat van ze gevraagd. Ze stonden er gelukkig voor open. Dat heeft mij ook een goed gevoel gegeven.” Ook over de mentale weerbaarheid van de groep niets dan lof van Steenkamp. ,,Ze zijn er in de loop der jaren steeds beter in geslaagd om te gaan met tegenslagen. Eerder was het zo dat het bij een achterstand van twee, drie goals, al ‘gebeurd’ was. Dat is nu absoluut niet meer het geval. Nee, wat dat betreft kan ik echt niets negatiefs bedenken. Met iedereen binnen deze club heb ik goed contact. Het is nu een mooi moment te gaan...” Stap hoger Saskia van de Pol heeft ook een nieuwe omgeving gevonden waar ze haar korfbalkunsten gaat vertonen. De 24-jarige, voorheen in Barneveld maar tegenwoordig in Stroe woonachtige korfbalster, gaat aan de slag bij DVO in Bennekom. Ze kijkt er naar uit, maar weigert te spreken van een afscheid bij Revival, daar waar ze al zo’n negen jaar in het eerste speelt en begon onder coach Harrie Brack. ,,Ik heb een mooie tijd gehad, maar blijf hoe dan ook betrokken bij Revival, dat weet ik zeker. Op dagen dat ik niet hoef te spelen bij DVO, ga ik zeker kijken bij mijn oude cluppie. Natuurlijk zal het allemaal minder worden; ik stap ook uit de jeugdcommissie waar ik altijd in heb gezeten. Wel ga ik een andere functie vervullen. Ik word lid van de technische commissie bij Revival.”
Geen zinkend schip Van de Pol - in het dagelijks leven combineert ze twee banen als bewegingsagoog over de vestigingen in Wolfheze en Oosterbeek - heeft niet de indruk dat ze een zinkend schip gaat verlaten bij Revival. Ze heeft alle vertrouwen in de goede afloop. Toch is ze tegelijkertijd realistisch. ,,Er zal hoe dan ook wat uit de jeugd moeten doorstromen, ook omdat er bij het tweede team twee spelers zijn gestopt. Veranderen zal er sowieso veel hier bij Revival. Ik blijf het bijhouden!” |